Svarīgi zināt!
Pandēmijas apstākļu dēļ,
rūpējoties par darbinieku veselību,
mūsu ikdienas darbība ir ierobežota.
Pasūtījumu izpilde var notikt aptuveni nedēļas laikā,
ja tas būs iespējams!

Agita ar Ema Deco latviskiem tauriņiem un bikšturiem

RSS

Mēs vēlamies izcelt mūsu radošos klientus, jo katras radošas idejas pamatā ir kāds īpašs stāsts, kā tā radusies, un mums ir patiess prieks, ka šīm skaistajām idejām tapt piepildītām dzīvē palīdz arī Latvijas Tekstils ražojumi. Ar šiem īpašajiem stāstiem vēlamies dalīties arī ar citiem. Šoreiz pastāstīsim Jums par uzņēmumu Ema Deco un tās radošo dvēseli Agitu Liepu.

Agitas uņēmējdarbības stāsts dziļi sirdī sākās jau ļoti sen - aptuveni 9 /10 gadus atpakaļ. Studējot augstskolā uzņēmējdarbības vadību, vienmēr prātā viņai bija doma - vajag radīt, kaut ko skaistu. Vajag radīt kaut ko noderīgu un savu radošumu izpaust tieši caur šūšanu. Bet kā jau dzīvē mēdz notikt, ja ļoti aktīvi neķeries pie plānu izpildes un visu atstāj pašplūsmā, tad sapņa īstenošana paiet kaut kur maliņā. Tāpēc pa ceļam Agita izbaudīja dažādus amatus, dažādās iestādēs.
Kā jau tas bieži vien notiek - sēdēja, jaunā māmiņa mājās un izdomāja sev biznesu. Dekrēta atvaļinājumā Agita nolēma - es esmu radīta tam, lai strādātu pati sev. Tam, lai pati organizētu savu darba dienu. Citādi, radošums tiek apslāpēts. 
Agitai bija jādodas uz kāzām un savā mazpilsētā Kuldīgā, viņa nevarēja atrast piemērotu tauriņu savam vīram. Ilgi nebija jādomā, jo audumu veikals netālu. Audums rokā, izstudētas pamācības internetā un pirmais Agitas tauriņš tapa gatavs. 

Pēc laika kāds pajautā - "Kur tādu dabūji?" Uz ko sekoja atbilde - "Gribi? Uzšūšu!" Un tā, maza reklāma, aizgāja no cilvēka pie cilvēka, līdz Agita nolēma - ir jāparāda sevi pasaulei. Tapa Facebook lapa, kurā tika un tiek atrādīti rokdarbi.

Agita: "Protams, ka tagad atskatoties uz visu to sākumu, man pašai liekas, ka tas nebūt nebija tas, kā es gribēju un kā tas sanāca. Bet pieredzi var iegūt tikai darot, tikai uzlabojot savas prasmes un ar lielu darbu. 
Un nu jau aptuveni 3 gadus, mans ema deco kļūst arvien skaistāks, pieprasītāks un atvērtāks sadarbībai.
Ja pašā sākumā tapa tikai vīriešu un bērnu tauriņi, gan ar tautiskiem elementiem, gan bez. Tad laika gaitā, piedāvājumu klāsts ir ķluvis daudz plašāks. Veidoju gan tauriņus, bikšturus, dažādas rotas. Bet visvairāk sajūsminos, par savām šallēm un cepurēm, kurās latvju raksti tiek ievīti sievišķīgās detaļās, tādā veidā mudinu, prakstiskās latviešu sievietes, mazliet vairāk izcelt savu sievišķību. 
Mērķis - protams, ka attīstīt, pilnveidot, augt plašumā un savus radītos skaistumus piedāvāt arī plašajā pasaulē, ne tikai Latvijas tirgum. Būt lietderīgam un laikmetīgam uzņēmumam, kas uzklausa klienta vēlmes un spēj tās īstenot."

Ema deco piedāvā:

  • Tauriņus - bērniem, vīriešiem, dāmām.
  • Bikšturus - lieliem un maziem vīriešiem. Lielākoties, tieši ar latvisko rakstu prievītēm.
  • Rotas - kaklarotas, piespraudes/ brošiņas, auskarus, dažādas matu rotas.
  • Šalles un cepures, ar iešūtām rakstu prievītēm.
  • Šobrīd aktīvi Ema deco strādā pie tā, lai varētu klientiem piedāvāt arī apģērbus. Pirmās kleitas jau ir pārdošanā.

Agita: "Kā es vienmēr saku par saviem darinājumiem - tie ir radīti ar smaidu sejā. Man patiešām ļoti patīk mans darbs, es no sirds mīlu to, ko es daru un sajūsminos par katru jauno, radīto lietu. Man patīk kopdarbs ar klientu, jo bieži vien es redzu lietu no vienas puses, klients - no otras. Saliekot domas kopā, rodas kas patiesi labs."

Šobrīd, pats lielākais notikums - atvērta tipa darbnīcas iekārtošana, lai būtu vēl tuvāk klientiem. Gribas iekārtot siltu un radošu vidi, kur klients var atnākt parunāties, izstāstīt savu mazo sapnīti par konkrētas lietas realizāciju, tā Agita par Ema Deco.

Agita stāsta, ka Latvijā radīt kaut ko savu un kļūt pamanāmam pavisam noteikti nav viegli. Konkurence ir milzīga. Lai tiktu pamanīts starp citiem, līdzīga tipa uzņēmumiem, nemitīgi ir vajadzīga reklāma un atgādināšana par sevi. 
Protams, ir arī pastāvīgi klienti, kas atgriežas, ir tādi kas mūs iesaka saviem draugiem. Tas, pēc Agitas domām, ir visaugstākais novērtejums, ja klients vēlas turpināt sadarbību.
Ir skaista apņemšanās, ar šo vasaru, kļūt pieejamākiem saviem klientiem un doties izbraukumu tirdzniecībā uz dažādiem pasākumiem un festivāliem.


Ema Deco darinājumos tiek izmantotas latvju rakstu zīmju tatiskās lentītes, kas iegādātas mūsu Latvijas Tekstila veikalā. Ir ļoti daudz klientu, kas tic, ka latvju zīmēs ir spēks. Protams, ir daudz cilvēku, kas tam nepievērš absolūtu nekādu nozīmi, tikai vizuāli izvērtē, vai acij tas ir tīkams. Kā izsakās Agita, tad latvieša dabai vienkārši pievelk viss latviskais, viss tautiskais. 

Šobrīd Ema Deco darbojas tikai internetā, visu ērti var atrast www.facebook.com/emadecotaurini. Ja vēlies iegādāties Ema Deco produkciju, raksti savu vēlmi uz emadeco@inbox.lv. 

Bet, ja pašam ir sakrājušās skaistas idejas un šis stāsts iedvesmoja sagaidīt svētkus ar pašdarinātām dāvanām, kuras papildina latviskās lentītes, tad tās atradīsi Latvijas Tekstils veikalā Matīsa ielā 17 un mūsu interneta veikalā līdz 18.02.2018. ar 30% atlaidi:

https://latvijastekstils.lv/collections/tautiskas-lentes-1

Iepriekšējais ieraksts

  • Latvijas Tekstils Com
Komentāri 0
Ieraksti komentāru
Vārds:*
E-pasts:*
Ziņojums: *

Atceries: Komentāri, pirms publicēšanas, tiks apstiprināti.

* Obligāti aizpildāmie lauki