Auduma kopšana
LINS
Lins tiek uzskatīts par visvecāko kultūraugu, līdz ar to arī tā izmantošanai tekstilā ir sena vēsture. Tas ir arī cilvēka organismam ļoti draudzīgs, kā arī funkcionāls. No lina auga ziedu pogaļām iegūst sēklas, no kurām taisa eļļu. Lina stiebrs ir ciets un nevajadzīgs, tādēļ tas netiek izmantots un to aizmet, taču lina stiebra garoza tiek pārstrādāta un tiek iegūtas linā šķiedras, kas pēc tam tiek izmantotas auduma izgatavošanā. Lina audums ir izturīgs un stingrs. Tas lieliski uzsūc mitrumu, kā arī ātri žūst. Tas ļoti labi panes saules gaismu un gandrīz nemaz nebalo. To iespējams arī kombinēt ar cita materiāla šķiedrām, tādā veidā uzlabojot auduma kvalitāti un kopšanas nosacījumus.
Lina kopšana
Lina audums ir izturīgs. Tas lieliski uzsūc mitrumu un ātri žūst. Lina audumu drīkst vārīt. Iesakām linu ar rokām nemazgāt, jo mazgājot tas kļūst smags un grūti apstrādājams, tas, savukārt, var apgrūtināt procesu. Mazgāšanas temperatūru jāizvēlas pēc izstrādājuma apdares materiāla, taču lina izstrādājumus iesakām mazgāt veļas mašīnā 60-90 grādu temperatūrā. Tumšos lina audumus iesakām mazgāt 40 grādu temperatūrā, krāsainos lina audumus iesakām mazgāt 60 grādu temperatūrā, savukārt baltos audumus iesakām mazgāt 95 grādu temperatūrā. Lina izstrādājumus vislabāk žāvētājā nevajadzētu likt, jo žāvēšanas laikā tie saburzās un sausus, saburzītus apģērbus ir ļoti grūti gludināt. Gludināt ar karstu gludekli vai tvaiku līdz 220 grādiem.
KOKVILNA
Kokvilna šobrīd ir visvairāk izmantotais augu materiāls un tas nāk no Indijas. Kokvilnas audums neelektrizējas un ir draudzīgs cilvēka organismam. Tas arī ļoti labi elpo. Kokvilna maz stiepjas un lieliski uzsūc mitrumu.